• aktualnosci
Wykorzystanie podkładek kwadratowych

Podkładki to komponenty montażowe, bez których niemożliwa jest budowa wielu maszyn i pojazdów. To także istotne elementy wykorzystywane przy instalacjach i konstrukcjach. W porównaniu do modeli okrągłych, warianty kwadratowe nie są aż tak popularne, jednak ich rola przy wielu projektach jest nie do przecenienia. Do ich najważniejszych funkcji zalicza się ochrona złączeń przed uszkodzeniami w wyniku urazów mechanicznych, a także zabezpieczenie śrub przed ich poluzowaniem.

Wszystkie rodzaje podkładek, w tym także dostępne u nas stalowe podkładki kwadratowe DIN 436 wpływają na bezpieczeństwo i trwałość konstrukcji. Ich poszczególne warianty dostosowane są do konkretnych typów powierzchni, z czego modele kwadratowe są najchętniej stosowane przy instalacjach drewnianych, zwłaszcza przy montażu wielkogabarytowych, ciężkich komponentów, takich jak krokwie i podpory dachowe lub fragmenty ścian. Podkładki kwadratowe są również często używane przez firmy oferujące usługi dekarskie oraz ekipy instalujące panele fotowoltaiczne i systemy solarne.

Dlaczego podkładki kwadratowe są idealne do drewnianego materiału?

Podkładki kwadratowe znalazły swoje szczególne zastosowanie w konstrukcjach drewnianych, ponieważ w porównaniu do innych wariantów cechują się większą płaszczyzną styku pomiędzy powierzchnią drewna a śrubą. Wpływa to na zwiększoną ochronę drewna przed urazami mechanicznymi. Ponadto dzięki wyjątkowo dobrej przyczepności wpływają na trwałość i stabilność złączenia. Minimalizują również ryzyko pojawienia się na powierzchni pęknięć i zarysowań w wyniku niefortunnego wkręcenia się łba śruby w drewno.

Podkładki kwadratowe DIN 436 to elementy nierdzewne, dlatego mogą być wykorzystywane w warunkach narażonych na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

06.03.2023 05:27:36