• aktualnosci
Jak produkuje się śruby?

Śruby są powszechnie stosowanym elementem montażowym. Dzięki nim możliwe jest skuteczne łączenie wielu materiałów, zróżnicowanych pod względem twardości i grubości. Ze względu na swoje zalety, zastępują inne sposoby łączenia elementów, wpływając jednocześnie na komfort wykonywanych prac oraz trwałość i wytrzymałość połączeń. Wyjaśniamy, na czym polega proces produkcji śrub.

Co warto wiedzieć o produkcji śrub?

Śruba jest elementem złącznym, który możemy wykorzystać w różnych celach. Dzięki temu znajduje ona zastosowanie w niemal każdej dziedzinie przemysłu, stanowiąc element produkowanych towarów lub pracujących przy ich produkcji maszyn. Dzięki śrubom powstają trwałe i odporne na działanie różnych czynników konstrukcje budowlane oraz przedmioty codziennego użytku. Wyróżniamy wiele rodzajów śrub o odmiennym zastosowaniu; różnią się one nie tylko wielkością, ale także m.in. rodzajem łba, trzpienia czy gwintu. Śruby różnią się także klasą wytrzymałości mechanicznej, która warunkuje ich zastosowanie. Możemy podzielić je także ze względu na to, do jakiego materiału zostały przystosowane, wyróżniamy np. śruby do drewna, betonu oraz metalu.

Jak przebiega proces produkcji śrub?

Proces produkcji śrub dzieli się na kilka etapów; może być mniej lub bardziej skomplikowany, jednak zawsze musi przebiegać z należytą precyzją i zachowaniem wszystkich standardów jakości.

Aby powstały śruby, niezbędne jest:

  • prawidłowe przygotowanie materiału (prętów lub drutów stalowe),
  • przeprowadzenie właściwego procesu produkcyjnego, który uwzględnia kucie na zimno,
  • poddanie wyrobów metalowych obróbce cieplnej,
  • poddanie wyrobów metalowych obróbce powierzchniowej,
  • wykonanie selekcji w celu wykrycia wadliwych produktów.

Produkcja śrub na przestrzeni lat znacząco się zmieniła. Dziś procesem produkcyjnym kierują nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenia i maszyny, które pozwalają zmniejszyć liczbę wadliwych wyrobów oraz umożliwiają produkcję śrub na indywidualne zamówienie klientów. W naszej ofercie znajdują się śruby o różnorodnym zastosowaniu, które cechuje najwyższa jakość oraz zgodność z obowiązującymi standardami i normami. Gwarantujemy bogaty wybór produktów z wielu różnych kategorii. Oprócz śrub oferujemy też m.in. podkładki i nakrętki oraz inne artykuły metalowe.

08.12.2020 20:15:38